Známá country zpěvačka se dlouho vyrovnávala s následky zranění obličeje po automobilové nehodě (2007). Připravili: V. Žmolík, P. Pešek a V. Šimůnek

Věra Martinová začínala jako zpěvačka s Orchestrem Gustava Broma; čtyři roky vystupovala s dívčí skupinou Schovanky, pak se vydala na sólovou dráhu. Popularitu „první dámy české country music“ jí přinesly písničky Malý dům nad skálou, Až na vrcholky hor, Dala jsem lásku řekám i debutové album Dál jen vejdi.

V druhé polovině 80. let pěvecká kariéra Věry Martinové strmě stoupala. „Patří vám celý svět, ale pak se stane strašná věc, kdy se vám během okamžiku obrátí život naruby,“ vzpomíná zpěvačka.

V roce 1989 se vůz řízený jejím manažerem srazil s neosvětleným vojenským vozidlem sovětské armády. Věru Martinovou s těžkým zraněním obličeje a oka odvezla záchranka do nemocnice v Litomyšli, kde jí oko zachránili. Zpěvačka cítí dodnes dluh k lékařům a sestrám na chirurgii v malé okresní nemocnici. Pak ji převezli do pražského Motola a později se léčila ještě na plastické chirurgii v Brně. Když si plně uvědomila, co se stalo a jak strašně má poničený obličej, měla pocit, že s muzikou je navždy konec. V tu chvíli ani nechtěla žít. Při plastické operaci jí doktoři odstranili nejhorší jizvy. Hodně jich však zpěvačce zůstalo na tváři i na duši. 13. komnatou populární zpěvačky provází moderátor Václav Žmolík.

Věra Martinová
zpěvačka

Věra Martinová

* 2. 2. 1960


Stopáž27 minut
Rok výroby 2007
 ST AD 4:3
ŽánrDokument