Známý zpěvák vybojoval zápas s "jedy“, kterým kdysi propadl a vrátil se očištěný na scénu populární hudby (2006). Připravili: J. Lacina, J. Růžička a J. Málek

Málokdo z oblasti pop music je tak univerzálně přijímaný veřejností jako zpěvák Daniel Bárta, který sklízí mimořádný úspěch ve svém oboru. Bárta nepatří k těm, kteří by získávali pozornost peripetiemi svého soukromého života více než kvalitním uměleckým výkonem. Přesto má ve své minulosti traumatický bod, o kterém se postupně odhodlával mluvit.

Během období, kdy získal popularitu vystupováním v muzikálech, začaly jeho život a práci velmi ovlivňovat drogy, neboli „propadl jedům“, jak sám říká. Jak už to v takových případech bývá, dlouho si myslel, že má vše pod kontrolou, ale pak mu došlo, že si to jenom namlouvá. Koncert na Silvestra v roce 2000 se pro něj stal symbolickou příležitostí k osobnímu rozhodnutí, že se chce k zážitkům dostávat i za střízliva. Způsob, jakým se od závislosti oprostil, se poněkud liší od příběhů, které jsme dosud v Třinácté komnatě zpracovávali. O tom, jak se mu to podařilo a co k jeho rozhodnutí vedlo, s ním hovoří průvodce Jan Lacina.

Dan Bárta
zpěvák, textař, fotograf a přírodovědec

Dan Bárta

* 14. 12. 1969


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrDokument