Složité vztahy s otcem, ale i drogovou závislost musel před lety řešit tento populární zpěvák (2005). Připravili: J. Lacina, J. Růžička a J. Málek

Průvodce pořadem Jan Lacina charakterizuje zpěváka Richarda Müllera jako křehkou bytost ve velkém těle, člověka, který má všechny hudební ceny, které lze na Slovensku získat. Na vrcholu slávy spadne Müller do drogové závislosti a dalších osobních problémů a složitě se dostává zpátky. Tuto cestu tam a zase zpět se snaží Jan Lacina rekonstruovat a dozvědět se přitom něco více jeho o charismatické a originální osobnosti.

Richard Müller vypráví příběh, jak se jednoho den probudil, zjistil, že s ním nikdo nechce hrát, má čtvrt miliónu dluhů a je úplně na dně. Sebral všechny síly, nechal si nahrát hudební podklady a sám objížděl dva roky všechny kouty Čech a Slovenska, aby splatil dluhy a vrátil se na výsluní.

Vracíme se k situaci, která kdysi všechno rozpoutala, do chvíle, kdy se zpěvák svlékl na pódiu ve Zlíně a byl z toho velký skandál. Novinář pouští Müllerovi videozáznam s interview s provokativním vyjádřením o drogách, po němž následovalo trestní stíhání.

Jan Lacina se zpěváka ptá na vztah k otci, slavnému slovenskému herci Vlado Müllerovi. Mluví s ním o rozpadu vlastní rodiny, o tom, jaký je on sám otec. Richard Müller popíše svůj postoj k vlastní diagnóze člověka, který trpí těžkými depresemi.

Všechna tato témata jsou otvírána a především zodpovídána pravdivě, ale zároveň střídmě, úsporně a spíše v náznacích. To nejsilnější a nejvnitřnější je pojmenováno v písních, které dotvářejí prchavé, ale silné okamžiky, kdy zahlédneme, co se skrývá v 13. komnatě zpěvákovy duše.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3
ŽánrDokument