Známý tanečník a obávaný porotce z pořadu StarDance ztratil po rozvodu na mnoho let kontakt s dcerou (2011). Připravili: J. Horská, J. Krejčík a Z. Zemanová

Zdeňka Chlopčíka zná většina národa jako obávaného porotce z pořadu České televize StarDance. Dvakrát byl mistrem republiky v latinskoamerických tancích.

Společenskému tanci se začal věnovat až v 17 letech a byl úspěšný, vyhrával soutěže nejen u nás, ale i ve světě. Během tance se seznámil i se svou první manželkou, která byla zároveň jeho taneční partnerkou. Zdálo se, že pro Zdeňka byla tou osudovou láskou.

Narodila se jim dcera Andrea, kterou Zdeněk zbožňoval. Bohužel do náruče mu tanec přivál další ženy a právoplatná manželka trvala na rozvodu. Manželství bylo rozvedeno, a jeho už bývalá žena, se s dcerou odstěhovala do poměrně vzdáleného Sokolova. Zdeněk za dcerkou pravidelně jezdil, bral si ji k sobě, jak jen to bylo možné. Věděl, že udělal chybu ve vztahu ke své ženě, ale rozhodně se nic nezměnilo na vztahu k malé dceři.

Později se však Zdeněk a jeho bývalá žena již nedokázali dohodnout ohledně styku dcery s otcem. Probíhaly různé tahanice, soudy, návštěvy za asistence sociálních pracovnic, nevydařené návštěvy v Sokolově, psychologická vyšetření. Zdeněk to nakonec vzdal, protože se domníval, že se situace zklidní.

Mezi tanečníky byl již dávno pojmem, ale široká veřejnost ho poznala až díky StarDance, kde zasedá v porotě již od prvního ročníku. Účinkování ve StarDance mu pomohlo znovu navázat alespoň minimální vztah s dcerou Andreou.

Zdeněk Chlopčík
tanečník

Zdeněk Chlopčík

* 29. 1. 1957


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST AD
ŽánrDokument