Mistryně světa a Evropy ve střelbě ze vzduchovky se šťastně vdala za úspěšného olympijského střelce. Krátce po narození dcery její manžel onemocněl. Společně prožívali boj o záchranu jeho života (2011). Připravili: Š. Volemanová, A. Vebrová, P. Hlavatý a V. Stehlíková

Kateřina Emmons, rozená Kůrková, je sportovní střelkyní ze vzduchovky a z malorážky. Je dcerou dvojnásobného mistra světa ve střelbě z malorážky Petra Kůrky. Ona sama je mistryní světa z roku 2002 a dvojnásobnou mistryní Evropy ve střelbě ze vzduchovky z let 2004 a 2007.

Příběh sportovní střelkyně Kateřiny Emmons se do roku 2009 zdál všem pozorovatelům jako z červené knihovny. Patřila mezi nejlepší střelce planety, z olympiády v Pekingu si přivezla dvě zlaté medaile, zamilovala se do sportovního střelce, který byl na olympiádě také úspěšný. V roce 2007 se vzali, o dva roky později se jim narodila dcera Julie.

A potom přišla krutá rána. Jejímu manželovi Mattovi diagnostikovali lékaři rakovinu štítné žlázy. Všechno bylo najednou úplně jinak. Matt byl unavený, pořád spal, ztratil svoji pohodovou náladu. Později mu natekly uzliny a lékaři doporučili operativní zákrok. Rozhodli se odletět do New Yorku a tam se podrobit léčbě. Nejhorší pro Kateřinu bylo, když jí manžel řekl, že se velmi bojí. Matt od lékařů dostal šanci. Rakovina nebyla v pokročilém stadiu. Operace se zdařila, zabírala i následná léčba.

Největší úkol pro Kateřinu byl vyburcovat manžela k vůli žít, zbavit ho pocitů sebelítosti a aktivovat v něm sílu bojovat a věřit v dobrý konec. O svém nejtěžším životním boji za manžela, za rodinu, za sebe sama a za život vypráví ve 13. komnatě.

Kateřina Emmons
sportovní střelkyně

Kateřina Emmons

* 17. 11. 1983


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST
ŽánrDokument