Předchozí díl | Následující díl

Za zrcadlem

Prolog aneb vzhůru za zrcadlo

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Odpovědi hledáme v nové dokumentární sérii. Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, V. Hamerník a P. Slavík

I na začátku 3. tisíciletí jsou lidé stále přitahováni věcmi tajemnými, záhadnými, mnohdy iracionálními. A tak se vrací do minulosti a znovuobjevují staré nauky a praktiky (magie, šamanismus), snaží se nahlédnout do budoucnosti (kartářství, astrologie), pátrají ve vlastní minulosti či dokonce v minulých životech, navazují kontakt s jinými světy (spiritismus), usilují o vlastní zdokonalení a duchovní růst (alchymie), nechávají se léčit bylinami či vědě neznámými druhy energií. Vychází nespočet knih a časopisů s esoterní tematikou, na internetu najdeme tisíce stránek s nabídkou služeb kartářů, astrologů, léčitelů, konají se kurzy a přednášky tohoto zaměření, množí se obchody s léčivými kameny, esencemi, tarotovými kartami, televize vysílají věštecké pořady, atd., atd. …

Jednou za rok se na pražském výstavišti koná veletrh Esoterika, kde všechny tyto záležitosti najdeme pod jedinou střechou. Od pátku do neděle se tu odehrává festival přednášek, workshopů, v desítkách stánků si návštěvníci mohou nechat předpovědět budoucnost, analyzovat osobnost, diagnostikovat neduhy, ale i nakoupit množství často bizarních výrobků neuvěřitelných vlastností. A právě sem nás přivede průvodce cyklem Tomáš Hanák, aby nám ukázal, jak neobyčejně pestrou nabídku máme k dispozici.

Jestliže dvanáct ze třinácti dílů cyklu Za zrcadlem se věnuje konkrétním tématům, jako je magie, astrologie, psychotronika a podobně, pak úvodní díl se pokouší hledat odpověď na obecnou otázku, proč lidé tuto oblast stále vyhledávají, co jim to dává, jaké místo to zaujímá v jejich životě. Tyto otázky klademe nejen účastníkům a návštěvníkům veletrhu, ale i několika odborníkům: např. religionistovi Ivanu Štampachovi, psychologovi prof. PhDr. Milanu Nakonečnému, neurologovi doc. MUDr. Martinu Bojarovi, CSc., psychiatrovi MUDr. Martinu Jarolímkovi, geologovi RNDr. Václavu Cílkovi, CSc., a řadě dalších.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Michaela 14. 7. 2011 11:56

  Šamani-návrat ke kořenům

  Moc krásný a zajímavý díl.Něco o tom vím,absolvovala jsem různé podobné workshopy a byla jsem nadšená,pr…

 • Terez 1. 5. 2011 08:47

  Přehrávač

  Tohle je ten nejhorší přehrávač na světě, když se to neumí stoplé ani načítat a většinou se mi t…

 • petr 9. 1. 2011 12:21

  prazdno

  tenhle porad je plnej pozeru prazdejch

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu