Za zrcadlem

Psychotronika aneb síla mysli

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, V. Hamerník a P. Slavík 

Psychotronika nebo také starším názvem parapsychologie je zjednodušeně řečeno o využívání psychické nebo-li mentální energie. Zahrnuje levitaci tj. volné vznášení se v prostoru, telekinezi – uvádění předmětů na dálku do pohybu, telestézii – tzv. proutkaření a také jasnovidectví.

O činnosti Psychoenergetické laboratoře hovoří Valdemar Grešík, který potvrzuje, že při výzkumech používali vědecké metody a práci s fakty. Na spolupráci s prof. RNDr. PaedDr. Františkem Kahudou, CSc., a na začátky a historii České psychoenergetické laboratoře vzpomíná jeho spolupracovnice PhDr. Marie Svobodová a šéf dnešní Psychoenergetické společnosti Ing. Vlastimil Bažant.

Tomáš Hanák si opět projde různá prostředí a bude svědkem i několika pokusů. Získané informace průběžně konzultuje s fyziky RNDr. Luďkem Pekárkem a jeho kolegou RNDr. Lukášem Jelínkem. Ti však existenci energie, kterou věda nezná, důsledně popírají.

A kam nás v tomto dílu Tomáš vlastně zavede? S RNDr. Ing. Evženem Andresem se vydá proměřit dům jeho kamaráda Stana. Pan Andres se dokonce pokusí Tomáše zasvětit do tajů proutkaření. Dále se za přítomnosti RNDr. Václava Cílka, CSc., vydáme společně se senzibilkou Evou Kňapovou zhodnotit terén Močálka na Proseku v Praze a budeme svědky i několika jasnovidných pokusů. Některé se nepodaří, ale pokus s přeprogramováním vody se zdaří, a tak otázka působení tajemné energie zůstává otevřená.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Michaela 14. 7. 2011 11:56

  Šamani-návrat ke kořenům

  Moc krásný a zajímavý díl.Něco o tom vím,absolvovala jsem různé podobné workshopy a byla jsem nadšená,pr…

 • Terez 1. 5. 2011 08:47

  Přehrávač

  Tohle je ten nejhorší přehrávač na světě, když se to neumí stoplé ani načítat a většinou se mi t…

 • petr 9. 1. 2011 12:21

  prazdno

  tenhle porad je plnej pozeru prazdejch

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu