Předchozí díl | Následující díl

Za zrcadlem

Léčitelství aneb v zajetí bioenergií

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, V. Hamerník a P. Slavík 

Léčitelství je součástí psychotroniky a jedná se o určení diagnózy a následně i o léčbu pomocí bioenergie, tj. vědě zatím neznámé energie.

Z historického hlediska o léčitelství a léčitelích pohovoří etnoložka PhDr. Dana Motyčková a společně s PhDr. Danuší Sedlákovou z Národopisného oddělení Národního muzea se podíváme na magické pomůcky používané v léčitelství, různé ochranné škapulíře, votivní předměty, délky Ježíše Krista, morové stuhy atp.

Tomáš Hanák se v tomto díle zúčastní kursu reiki Borise Tichanovského a osvojí si hlavní zásady léčení s pomocí Boha. Dostane od něj recept na to jak být zdravý a šťastný. Dále se pokusí „znovunapojit“ působením energie chiropraktika a léčitele Dr. Erica Pearla z USA.

Tomáš požádá o spolupráci figurantku paní Jaroslavu Kluzovou, vážně nemocnou s bederní páteří, aby pokusně vyzkoušela různé léčitele. Vydáme se společně s nimi za Ing. Josefem Schrottrem a léčitelem Josefem Olšou. Diagnostikují pomocí automatické kresby a léčí bioenergií. Poté navštívíme senzibilku Marii Benákovou, která vidí auru a dokáže správně diagnostikovat problém paní Benákové.

Taje a možnosti léčitelství komentuje z vědeckého hlediska známý neurolog z Motolské nemocnice doc. MUDr. Martin Bojar, CSc. a psycholožka PhDr. Eva Boháčková.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Michaela 14. 7. 2011 11:56

  Šamani-návrat ke kořenům

  Moc krásný a zajímavý díl.Něco o tom vím,absolvovala jsem různé podobné workshopy a byla jsem nadšená,pr…

 • Terez 1. 5. 2011 08:47

  Přehrávač

  Tohle je ten nejhorší přehrávač na světě, když se to neumí stoplé ani načítat a většinou se mi t…

 • petr 9. 1. 2011 12:21

  prazdno

  tenhle porad je plnej pozeru prazdejch

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady