S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po složité středoafrické zemi, která však všechny cestovatelské nesnáze bohatě odmění nevšedními zážitky

Konžská republika nazývaná podle svého hlavního města také Kongo–Brazzaville je méně známá sestra Demokratické republiky Kongo. Pokud se budeme držet použitého rodinného přirovnání, je třeba říci, že Kongo Brazzaville oplývá podstatně vstřícnější povahou než její nevypočitatelný sourozenec. Přesto je menší Kongo země v mnoha ohledech složitá. I tak však jde na poměry střední Afriky o relativně dostupný stát, který má svým návštěvníkům co nabídnout.

Svou cestu zahájíme na břehu veletoku Kongo. U obřích peřejí se setkáme s místními rybáři, kteří v honbě za živobytím ve zběsile pádící vodě denně nasazují své životy.

V hlavním městě Brazzaville navštívíme Čecha Arthura Sniegoně, který se v Kongu věnuje ochraně přírody před pytláky. Večer strávíme ve společnosti elegánů z módního hnutí La Sape, kteří by jistě neudělali ostudu ani na evropských přehlídkových molech, natož pak v africké metropoli.

Český filmový divák jistě ocení také setkání se starým známým. Ve městě Dolisie jsme totiž strávili příjemný čas na návštěvě u pana Josepha Dielé, což není nikdo jiný než představitel notoricky známého Mirečka z filmů o básnících.

Mimo jiné se budeme zajímat o zdroje inspirace konžských řezbářů, uvidíme život ve městech i typických afrických vesničkách, ochutnáme zdejší skromnou, ale znamenitou kuchyni. S divokým Kongem se stylově rozloučíme návštěvou zdejších neprostupných pralesů, ve kterých budeme pozorovat slony a další volně žijící zvířata.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrDokument