S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po Abú Dhabí, které je největším a zároveň nejbohatším emirátem z celých Spojených arabských emirátů. Kromě stejnojmenného hlavního města v něm můžeme nalézt i mnoho výjimečných památek a přírodních krás

V této epizodě se vypravíme do nejbohatšího a zároveň největšího Emirátu – Abú Dhabí.

Stejnojmené hlavní město celých Spojených arabských emirátů se pyšní moderními výškovými budovami, monumentálním prezidentským palácem a především jednou z nejskvostnějších a nejmajestátnějších mešit na světě – Velkou Mešitou Šejka Zayeda. Tento dodnes obdivovaný šejk založil blízko hlavního města – mimo jiné – nejlepší a nejluxusnější nemocnici pro sokoly na světě. Jednu ze stránek života Emiráťanů budeme moci poznat na ostrově Yas, kde se nachází zábavní park Ferrari s horskou dráhou Formulla Rosa, která dostahuje rychlosti 240 km/hod. Ostrov je zajímavý i hypermoderním závodním okruhem, na kterém se jezdí i Formule 1.

Na východě Emirátu navštívíme poklidné město Al Ain, které se pyšní několika památkami UNESCO. Vystoupíme i na druhou nejvyšší horu Spojených arabských Emirátů Jabel Hafeet, která se nachází právě nedaleko Al Ain.

Skutečné okouzlení zažijeme v oáze Liwa, blízko hranic se Saudskou Arábií. V poušti která ji obklopuje se nachází i jedna z nějvětších dun světa: duna Moreeba.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrDokument