S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za největším evropským sletem čarodějnic, parní lokomotivou na vrchol tajemné hory Brocken a v plastovém kokpitu mezi sběratele trabantů

Pohoří Harz je rozkročené mezi spolkové země Sasko-Anhaltsko, Dolní Sasko a Durynsko. Němci sem jezdí za nenáročnými túrami v kopcích a zahraniční turisté obdivují zdejší historická města. Jako korálky obepínají celý Harz. Jejich typickým rysem je hrázděná architektura. V Quedlinburgu stojí dvanáct set hrázděných domů. Nad historickým podhradím se tyčí hrad. Byl zde pohřben Jindřich I. Ptáčník, souputník našich knížat Václava a Boleslava. Hornické město Goslar láká k prohlídce dolu. Těžila se zde především měď a stříbro. Ve Wernigerode můžete nasednout do parního vlaku, který vede až na Brocken, nejvyšší horu pohoří Harz.

Malebný kraj je zvyklý na návštěvníky během celého roku, ale jeden den se vymyká zavedeným pořádkům. 30. dubna se sem slétají čarodějnice! Je Valpuržina noc. A to ve velkém stylu. Návštěvníci i místní v kostýmech čarodějnic, ďáblů a všelijakých zombie pořádají velkou okultistickou slavnost. A proč právě v Harzu? Ke kraji se váže hodně příběhů s tématem čarodějnic. Zlovolné ženštiny se slétaly na vyvýšeninu Hexentanzplatz, aby si zatančily. Poté přeletěly na vrch Brocken, kde jim samotný ďábel předával čarovnou moc. Když německý spisovatel Goethe popisoval dramatický výstup Fausta a Mefista na vrch Brocken, už jen podtrhl nesmrtelnost čarodějných legend, které se o Harzu odnepaměti šířily.

Štáb cyklu Na cestě prožil nejen čarodějný výlet parní lokomotivou na horu Brocken, ale přežil i Valpuržinu noc na Hexetanzplatzu, aby zprostředkoval setkání veteránů vozidel wartburg a trabant nebo natočil nefalšované uhlíře, kteří se živí pálením dřevěného uhlí v milířích.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD
ŽánrDokument