Záznam koncertu americké jazzové vokální skupiny z Mezinárodního jazzového festivalu Jazz Fest Brno 2004. Režie P. Hajn

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Alvin Chea – zpěv
Cedrik Dent – zpěv
Joey Kibble – zpěv
Mark Kibble – zpěv
Claude V. Mc’Knight – zpěv
David Thomas – zpěv

Umělecká dráha vokální skupiny Take 6 začala nenápadně v roce 1980, kdy Claude McKnight založil vokální kapelu s názvem The Gentleman’s Estate Quartet. Později prošel soubor personálními proměnami, rozšířil se o dva nové členy a změny doznal i původní název – kapela pokračovala pod jménem Alliance. K poslední velká změnám ve složení skupiny došlo v roce 1985, kdy Alvin Chea, Cedrik Dent a David Thomas nahradili tři členy původní sestavy. V roce 1987 podepsala skupina smlouvu s vydavatelstvím Warner Brothers a už pod novým názvem Take 6 vydala stejnojmenné album, které jim vyneslo dvě ocenění Grammy v kategorii Jazz a Gospel a dosáhlo první desítky v žebříčcích Billboard v kategoriích současného jazzu a křesťanské hudby. V roce 1991 opustil kapelu Mervyn Warren, aby se mohl intenzivně věnovat kariéře producenta a do kapely na jeho místo naskočil Joey Kibble, mladší bratr Marka.

Take 6 jsou do dnešního dne osminásobnými držiteli ceny Grammy ze třinácti nominací, deseti cen Dove Awards (ocenění v oblasti gospel music), sedminásobní vítězové kategorie vokální skupina v prestižním jazzovém časopise Down Beat, držitelé Soul Train Music Award, BRE (Black Radio Exclusive) ceny pro vokální skupinu roku a mnoha dalších.

Sextet hrál a nahrával s nekonečnou řadou umělců, mezi kterými nechybí Quincy Jones, Ella Fitzgerald, Stevie Wonder, Ray Charles, Al Jarreau, Don Henley, James Taylor, K. D. Lang, Patti Austin, Randy Travis, Queen Latifah, Branford Marsalis a BeBe & CeCe Winans. Objevil se na filmových soundtracích k filmům Spike Leea Do The Right Thing, Boyz In The Hood John Singletona, Dick Tracy Warrena Beattyho a Glengary Glen Ross Davida Mameta.

Take 6 redefinovali standardy vokální hudby. Populární představitelé Rhythm and Blues jako Boyz II Men nebo Coming of Age zmiňují Take 6 jako kapelu s největším vlivem na jejich tvorbu. Skupina samotná neusíná na vavřínech a umělecky roste a vyvíjí se. Jejich talent, tvrdá práce a křesťanská víra jim vydobyla kredit jedné z nejstálejších a nejvíce obdivovaných skupin v celé oblasti „a capellového“ vokálu.

Jejich loňské festivalové vystoupení v Janáčkově divadle v Brně doslova nadchlo místní publikum a vzbudilo velký zájem o jazzovou vokální tvorbu i mezi hudebními laiky.

Stopáž46 minut
Rok výroby 2005
 P
ŽánrHudba