Restituovaný statek odkrývá osudové rodinné vztahy. Podle scénáře Jiřího Křižana, který by se v těchto dnech dožil 75 let (2004). Hrají: Z. Stivínová, J. Pecha, M. Pavlata, I. Kalina a další. Kamera M. Štrba. Režie V. Michálek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zuzana Stivínová v hlavní roli filmové povídky scenáristy Jiřího Křižana a režiséra Vladimíra Michálka, v níž se na motivu restituovaného majetku odkrývají do nedávna utajené osudové vztahy.

Mladá žena Eliška přijíždí poprvé v životě do rodného kraje svého zesnulého otce, do kraje, který si vůbec nepamatuje, protože ho naposledy viděla ve svých třech letech. Teprve nedávno se dozvěděla, že jí otec odkázal restituovaný majetek, který mu po dlouholetém soudním řízení konečně připadl. Když Eliška vystoupí na malém venkovském nádraží z vlaku, má na zádech batoh, v ruce fotografii „jejich“ statku a CD s otcovým vysvětlujícím komentářem. To je veškerý její majetek. Setkání s Lojzou Baruchem (J. Pecha), tátovým kamarádem z dětství, a otcova slova jí odhalují minulost jejího rodu a krutý osud, který rodině připravil bolševický režim.

Filmové drama uvádíme u příležitosti nedožitých 75 narozenin autora Jiřího Křižana.

Jiří Křižan
scenárista

Jiří Křižan

* 26. 10. 1941

† 13. 10. 2010


Stopáž47 minut
Rok výroby 2004
 ST
ŽánrFilm