Potkají se Rus, Fin a Laponka… Ruská válečná tragikomedie (2002). Hrají: A.-K. Juusoová, V. Haapasalo, V. Byčkov a další. Scénář a režie Alexandr Rogožkin
Ve finském, ruském, laponském a německém znění s titulky

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na sklonku druhé světové války se v divoké krajině na dálném Severu náhodně setkávají tři lidé ze zcela odlišných světů – finský ostřelovač Veikko, ruský voják Ivan a laponská žena Anni. Oba muže přivede do příbytku ovdovělé ženy válka. Veikko se právě dostal z pěkné šlamastyky, z níž mu ještě zůstala německá uniforma a s Ivanem (ostatně ani s Anni) si nerozumí ani slovo. Oba dva však po něm něco chtějí – Anni lásku a Ivan boj.

Posmutnělou komedii o střetu mužského a ženského světa, nesmyslu války a potřebě vzájemného dorozumění natočil ruský režisér Alexandr Rogožkin, tvůrce dnes již kultovních veseloher o „svérázných“ lovcích. Absurdní situaci tří vzájemně si cizích lidí, snažících se přežít uprostřed divočiny, zachytil se sobě vlastním vytříbeným humorem a smyslem pro tragikomické stránky mnohého lidského konání. Film natočil podle vlastního scénáře a nabídl v něm velkou příležitost třem výtečným hercům, kteří ji beze zbytku využili.

Originální názevKukuška
Stopáž100 minut
Rok výroby 2002
 4:3
ŽánrFilm