Eurovizní soutěž mladých tanečníků 2017

Evropské finále mezinárodní taneční soutěže s českou účastí v přímém přenosu z Kongresového centra v Praze. Režie M. Čech

Eurovizní soutěž mladých tanečníků se pořádá jako bienále od roku 1985 a je organizována Evropskou vysílací unií (EBU) ve spolupráci s členskými televizními společnostmi. Posláním soutěže je podporovat nové taneční talenty v Evropě, pro které je účast v soutěži jedinečnou příležitostí prezentace a někdy i počátkem mezinárodní kariéry. Unikátní formát zahrnuje jak klasický, tak i moderní tanec. Před prestižní mezinárodní porotou se utkají soutěžící, kteří zatančí jak svou soutěžní choreografii, tak i společnou finálovou choreografii z dílny předního evropského choreografa, kterým pro letošní rok nebude nikdo jiný než dlouholetý šéf baletu ND, tanečník a choreograf Petr Zuska.

V roce 2017 se Česká televize již podruhé stala pořadatelem evropského finále soutěže. To se uskuteční 16. prosince 2017 v pražském Kongresovém centru. Divácky atraktivní taneční event představí finalisty z osmi evropských zemí, a to z České republiky, Německa, Malty, Norska, Polska, Portugalska, Slovinska a Švédska. Večerem provede moderátor Libor Bouček.

Eurovizní soutěž mladých tanečníků pořádá Evropská vysílací unie (EBU) jako bienále už od roku 1985. Soutěže se účastní mladé taneční talenty, pro které je umístění v soutěži často začátkem mezinárodní kariéry. Soutěží se bez ohledu na taneční styly a žánry. Na jednom pódiu se tak setkávají protagonisté klasického baletu, street dance či jakéhokoli moderního tanečního stylu.

Stopáž90 minut
Rok výroby 2017
 L HD
ŽánrHudba