ZAJÍMAVOSTI

Pozvánka na autosalony

27. 2. 2010
Březen a duben s sebou přináší i dva významné evropské autosalony. Prvním je ženevský autosalon, který začíná čtvrtého a končí čtrnáctého března.

Pozvánka na autosalony Pro koho je Ženeva příliš daleko může vyrazit mezi desátým až osmnáctým dubnem do nedalekého Lipska. Na co se můžete těšit, to nám osobně prozradí ředitel veletrhu AMI/AMITEC, pan Matthias Kober.

Pozvánka na autosalony Lipský autosalon má letos už dvacáté výročí a my očekáváme, že se jej zúčastní přes třicet světových značek. Vystavovat zde budou všichni němečtí výrobci včetně BMW, které se po roční absenci do Lipska opět vrací. Návštěvníci se tak mohou těšit celkem na šedesát světových, evropských a německých premiér. Letošní ročník bude také více zaměřen na alternativní pohony, které v současné době hrají důležitou roli. Vystaveny budou různé elektromobily a vozy v úpravách na LPG či zemní plyn. Zvláštností lipského autosalonu jsou zkušební jízdy pro návštěvníky. Chybět nebudou ani letos, kdy je pro ně připravena rovná stovka testovacích vozů.

Pozvánka na autosalony Do Lipska se návštěvníci těší na už tradiční tematickou výstavu. O čem bude ta letošní?
Ve skleněné hale uprostřed výstaviště bude tentokrát k vidění expozice na téma “evropské automobilové muzeum”. Podařilo se nám dát dohromady na třicet skutečných skvostů nejen z Německa, ale z celé Evropy. A tak se nejen odborná veřejnost, ale i obyčejní fanoušci automobilismu z České republiky, kteří tradičně do Lipska přijíždějí v hojném počtu, mají na co těšit.

Pozvánka na autosalony Pokud vás Lipský autosalon zaujal a chcete se dozvědět více, doporučujeme navštívit internetové stránky www.lipskeveletrhy.cz.

Autor: Redakce AMR