RADÍME

Nová vrata do staré garáže

27. 2. 2010
Ať už se podíváte na staré řadové garáže, kterých byly postaveny tisíce či starší zástavbu, všude najdete klasická vrata ať už dřevěná nebo plechová. Nás zaujal ojedinělý systém, pomocí kterého lze stará vrata jednoduše vyměnit za moderní.

Nová vrata do staré garáže O čem že to mluvíme? Poslechněme si ing. Miroslava Hasu, majitele společnosti Trido, který je autorem tohoto nápadu.

Nejznámější a nejoblíbenější systém vrat jsou vrata sekční. Ty se standardně osazují za stavební otvor, kdy jsou vrata osazena v interiéru. A právě nový systém vrat Evo zajišťuje, že vrata jsou osazena z čelní strany otvoru do původního rámu a bez zúžení hloubky garáže.

Nová vrata do staré garáže To ale není jediná výhoda takto montovaných vrat.
Pokud jsou křídlová vrata osazena v líci budovy, musí se jejich rám vysekat, vrata odstranit a vše zednicky opravit. Sekční vrata se potom osazují na takto upravený otvor zevnitř, což je zednicky náročné a komplikované. Zatímco tento nový typ vrat typu Evo se osazuje do původní zárubně, velice jednoduše a za pár hodin.

Nová vrata do staré garáže Dá se tento systém montáže aplikovat na jakákoliv stará vrata, nebo pro něj platí nějaká omezení?
Přednostně jsou vyvinuty na osazení za stará křídlová plechová či dřevěná vrata, případně i výklopná vrata. V podstatě všude, kde je nějaký základní rám, do kterého se nosný profil kotví.

Nová vrata do staré garáže Sekční vrata, tak jak je známe, lze doplnit menšími vchodovými dvířky, nebo případně okénky pro prosvětlení garáže. Jde to i v tomto případě?
Tento nový typ se liší od původního pouze zárubní. Jinak jsou tam všechny ostatní možnosti jako u klasických sekčních vrat tzn. okénka, dvířka a další volitelné doplňky.

Právě v tomto případě platí ono známé pořekadlo, že “v jednoduchosti je síla”. A tak není divu, že si pan Hasa nechal svůj nápad patentovat.

Autor: Martin Smolík