RADÍME

Jak se nebát zlodějů

27. 2. 2010
O své auto dnes můžete přijít během několika okamžiků. Zloději a celé gangy se specializují a používají nejmodernější techniku, aby eliminovali elektronické zabezpečovací systémy.

A my se dnes budeme bavit o těch vyhledávacích systémech s panem Jiřím Rumlem.

Jak se nebát zlodějů Jaký klíč funguje k tomu, abychom si vybrali ten správný pro naše potřeby?
Vždy se musí majitel auta zamyslet na tím, jestli auto garážuje nebo ne, jestli ho používá jako komfortní věc třeba na víkend, nebo jako pracovní pomůcku. Ukradené auto podnikatele totiž znamená každý den bez něj a to je tragédie a velká ztráta. Cenové relace těchto zařízení jsou dnes podle mého názoru srovnatelné a je potřeba, aby se každý dobře seznámil se všemi aspekty tohoto zařízení. Lidé dnes nemají čas, nepřečtou si jak to funguje, nezeptají se, neznají jestli firma třeba také poskytuje následný servis, jestli má svoje vyhledávací vozy, operační středisko. To jsou všechno věci, které by ten případný zákazník měl znát.

Jak se nebát zlodějů Vy jste říkal celou dobu o autech, ale když se zde rozhlédneme kolem a podíváme se, tak zde stojí nejen luxusní vůz, ale také motorový člun. Takže tyhle vyhledávací systémy nejsou pouze výsadou automobilů?
Dnes se vyhledávací systémy, nebo to řeknu možná obráceně, dnes se krade opravdu všechno. Takže tady vidíte člun, nebo tedy skútr a támhle autobus. Jedna naše montážní parta je dnes u zákazníka, kde jsou nějaké stavební stroje, které zabezpečují. Asi nejkurióznější bylo hlídání solárních panelů.

Jak se nebát zlodějů Jak jste pak stíhali solární panely? To také někam ujížděli?
Ujížděli, vždy jsme je našli a vždycky ten člověk tvrdil “To nevím jak se mi do předsíně dostalo, asi to přinesla manželka..”.

Jak se nebát zlodějů Když už jsme u toho, když někomu něco ukradnou, tak pochopitelně by si to člověk měl pojistit. Existují nějaké výhody při vyhledávacích systémech, které jsou zabudovány ať už v autě, soláriu nebo motorovém člunu?
Dnes vám dá nějakou slevu pojišťovna prakticky na cokoliv. Ale na ty sofistikovanější systémy jsou slevy samozřejmě významnější. Takže dnes pojišťovny budou přemýšlet nad tím, jestli ty slevy jsou adekvátní a nebo nejsou. Myslím si, že asociace pojišťoven na tom pracuje.

Pane Rumle, díky za povídání!

Autor: Martin Smolík