Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zkuste se zeptat jakéhokoliv řidiče, jestli si myslí, že je dobrý řidič. Skoro každý odpoví, že je. Petr s Alešem si samozřejmě myslí totéž. Tak je vyzkoušíme na mosteckém polygonu.

Tahač Volvo FH, člověk by řekl, náklaďák, koho to zajímá. Ale pozor. To jste věděli, že motor s označením Euro 6 je vlastně takovou pračkou vzduchu? Zkrátka švédská kvalitka a taky ekologie.

Napadlo vás někdy, jak je možné, že je tolik nehod na železničních přejezdech? Nás taky. A zrovna na těch chráněných, co u nich blikají světla, když jede vlak. Proč tam vjíždějí nebo vcházejí? Srážka s vlakem, to je totiž fakt děsná rána! Nevěříte? Tak se podívejte! Petr si půjčil VW Golf, projel se, zamyslel se, pak si vyčaroval pár golfových míčků a vysypal z rukávu svůj názor na tohle auto.

Aleš dostal na otestování Volvo X60, usmíval se na desítky systémů, trochu se mračil na převodovku. Ale hlavně si některý ten systém chtěl vyzkoušet na vlastní kůži, žádná reklamní animace – hezky po česku. Tak jsme vzali tyč, navlékli na ni plastové desky a rozjeli jsme dvě auta vedle sebe. Ze zadních oken aut jsme tu tyč drželi a Aleš se svým systémem do těch panelů najel. Nekecají, ve Volvu. To auto fakt samo brzdí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD