Obsah dílu

Přehrát vše

Už jste někdy slyšeli o úpravě laku auta nanotechnologií? Zní to jako scifi, ale ono to jako scifi dokonce i vypadá. Zkusili jsme tím napatlat lehce ojetého Bavoráka. Hezky jen půlku auta. Pak přišla na řadu zkouška vodou, moukou a blátem. Věřte nevěřte, dopadlo to přesně jako v nějakém Helmuthově teleshoppingu. Půlka auta odpuzuje vodu i nečistoty, to musíte vidět.

Aleš dává přednost moderním technologiím na dvou kolech. Dostal na vyzkoušení Yamahu R1. Projel se na okreskách i na letištní ploše a říká: „Je to jako chodit s pitbulem na koupaliště a doufat, že nikoho nepokouše.“ Pepa testoval rčení, že není litr jako litr. Na jedné straně klasické embéčko, které mělo ten litr už v názvu. Na straně druhé City Go, prcek určený do městského provozu.

Ještě je pořád čas krásných slunečných dní jako dělaných na projížďku na motorce. Řezat zatáčky, prudce brzdit. Jenže – jak vlastně správně řezat zatáčky a jak vlastně správně brzdit? Předvede Míra Lisý, náš expert na motorkářské umění. Zkusíme s ním také, jak velký účinek na brzdění motorky má systém ABS. No ale ty nanotechnologie, to je nářez.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD