ADRENALIN

Malí velcí závodníci

6. 9. 2012

Kariéra fenomenálního Valentina Rossiho a dalších špičkových závodníků Moto GP začínala stejně jako třeba ta Martina Gbelce a Ondry Vostatka – za řídítky „minibajku“

Malí velcí závodníci A kdo ví, třeba se někdy v budoucnu tihle dva caparti postaví na start závodů královské kubatury.
Talentu mají rozhodně na rozdávání a ve své kategorii prakticky u nás nemají konkurenci. Velmi často tak musí rodina zabalit vše potřebné a vyrazit na závody nebo tréninky do Německa, Itálie a Španělska.

Malí velcí závodníci Sedmiletý Ondřej si hned při svém prvním závodu na minibajku dojel pro třetí místo a letošní šampionát už vede s náskokem 55 bodů. V kategorii Mini GP 50 úspěšně prohání o mnoho starší soupěře a při své premiéře si dokonce vyjel třetí místo v rámci závodu mistrovství ČR.

Malí velcí závodníci Dvanáctiletý Martin vyhrál v loňském roce německý šampionát “ADAC Minibike Cup” a na Mistrovství Evropy v kategorii Mini GP 50 obsadil celkové 4. místo. A letos si pomýšlí na stupeň nejvyšší.

Malí velcí závodníci V zázemí závodů panuje až překvapivě přátelská atmosféra, tátové popíjejí pivo, ladí motorky a vzájemně si pomáhají při servisování strojů. Mámy pak mají pochopitelně na starost catering. O nějaké předstartovní nervozitě nemůže být ani řeč, kluci mastí do poslední chvíle před startem počítačové hry nebo sledují své jezdecké vzory v televizi. Jakmile ale usednou na mašinu, z dětí se stanou dravci s jasným cílem – zvítězit nebo se alespoň dostat na bednu.

Autor: Filip Řepa