BEZPEČNOST

Absolvovali jsme kurz bezpečné jízdy

14. 1. 2012

Moderátor Jirka Hölzel dostal možnost zúčastnit se kurzu bezpečné jízdy. Tak jsme do Sosnové vyrazili s ním. Byl opravdu zvědav, co ho čeká a my také

Absolvovali jsme kurz bezpečné jízdy Než se vyrazí na praktickou část kurzu bezpečné jízdy, není od věci si vyslechnout pár dobrých rad od instruktorů, kteří o správném řízení auta ví své. Vysílačky jsou rozdány, jde se do akce… Po rozdělení do skupin jdeme s Jirkou na kluznou fólii, kde si řidiči otestují svou schopnost udržet při brzdění vůz na mokrém povrchu v přímém směru a zastavit jej do určité vzdálenosti.

Absolvovali jsme kurz bezpečné jízdy Kužele jsou na svém místě, pojďme na to. Jak je vidět, tento úkol většina žáků zvládla bez větších problémů, a to včetně našeho moderátora. Tedy, až na pár výjimek většina… A co dál? Tak tedy jdeme trhat. Ajaj, utržení v pořádku jen to vyrovnání nějak neklaplo. Ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti, navíc je to i zábava.

Absolvovali jsme kurz bezpečné jízdy A pozor situace se nám mění. Teď se budou účastnící kurzu vyhýbat překážce na mokrém povrchu, kdy auto střídá jízdu po kluzné fólii a hrubém asfaltu. Změna adheze je samozřejmě znát a kužele dostávají pořádně zabrat. Být to tak betonové patníky, to by bylo škody!

Absolvovali jsme kurz bezpečné jízdy A bylo toho na Autodromu v Sosnové ještě hodně, co si mohli řidiči vyzkoušet takříkajíc nanečisto. Obzvlášť před zimou určitě není od věci si takovým kurzem projít. V provozu jste pak lépe připraveni na krizové situace. A o ty zejména v zimním provozu nouze rozhodně není.

Absolvovali jsme kurz bezpečné jízdy Nastává finále a slastný okamžik ocenění všech dobrovolných účastníků kurzů absolventským certifikátem. Jak sám Jirka potvrdil, kus papíru z vás zrovna Sebastiena Loeba neudělá. Jakmile ale projdete kurzem bezpečné jízdy, budete vědět, jak se na silnicích chovat a každopádně to bude pro vás i vaše okolí mnohem bezpečnější.

Autor: Filip Řepa