Koně pod kapotou, rychlost a bezpečí v magazínu pro motoristy

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jestliže někomu připadá nový Peugeot 407 značně avantgardní, o provedení SW to platí dvojnásob. My jsme vyzkoušeli tento rodinný „kombík“ s dvoulitrovým turbodieselem. Vypravíme se na motoristický „jarmark“ Motorshow v Essenu. Podíváme se, jak si za volantem vede několikanásobný paraolympijský medailista Martin Kovář. Poradíme vám s výběrem nezávislého topení do automobilu. V rubrice autobazar se zaměříme na populární Škodu Felicia. A s malým Fiatem Panda se vydáme pokořit Himaláje.

V tomto dílu jste viděli:

Peugeot 407 SW - Elegán se srdcem sportovce
AUTOMOBILY
Peugeot 407 SW - Elegán se srdcem sportovce
Někdo dává přednost sportovnímu stylu, jiný zase upřednostňuje elegantní tvary a atraktivní design. Myslíte si, že se tyto dva charaktery nelze dost dobře spojit. Mýlíte se. Peugeot 407 SW vás přesvědčí o opaku.
Jak jezdí Martin Kovář
JAK JEZDÍ
Jak jezdí Martin Kovář
V minulém vydání Auto moto revue prošel Pavel Zedníček řidičským testem zručnosti opravdu s odřenýma ušima. Trojku z praktické jízdy nedostal ještě žádný ze zkoušených. Náš dnešní host bude výjimečný hned z několika důvodů. Je to sportovec a řídí pouze rukama. Vítěz Paralympiády 2004 Martin Kovář.
Kupujeme nezávislé topení
RADÍME
Kupujeme nezávislé topení
Zhruba ve 135 dnech v roce u nás klesá teplota pod pět stupňů Celsia. Každý řidič, který usedá do studeného interiéru a do rukou bere ledový volant, v té chvíli touží po vytopeném voze. Pomoc je snadná. Vše se dá celkem snadno vyřešit montáží nezávislého topení. Tím se navíc zbavíme prokřehlých rukou od čistění námrazy na sklech a startovat budeme už předehřátý motor. Jaký typ tedy zvolit?
Testujeme airbagy
BEZPEČNOST
Testujeme airbagy
Není dne, aby na českých silnicích nebyla zaznamenána dopravní nehoda s vážnými následky na zdraví cestujících. Ve chvíli, kdy už dochází ke střetu a nehodě nelze zabránit, nezbývá posádce než spoléhat na notnou dávku štěstí a na prvky pasivní bezpečnosti. K základním a velmi účinným patří airbagy. Minimálně airbag řidiče je v současné době ve standardní výbavě všech nových automobilů. Jako důležitý prvek bezpečnostní výbavy pochopitelně podléhá zkouškám funkčnosti a nejrůznějším testům u specializovaných společností, jako je nově otevřená zkušebna airbagů v Mladé Boleslavi.
Stopáž29 minut
Rok výroby 2005
 P ST
ŽánrMagazín