VEČER NA TÉMA... UNICEF

Dětský fond OSN – UNICEF – již více než půl století prosazuje, aby všechny děti na světě měly stejná práva. Jakou roli hraje naše republika v rámci této instituce, i jaké příběhy prožívají děti v Libérii, Rwandě, Súdánu či Vietnamu. Dokumentární koláž připravili: K. Hynek a K. Kopš

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dětský fond OSN – UNICEF, nositel Nobelovy ceny míru za rok 1965, je mezinárodní organizací, která svoje aktivity ve prospěch dětí rozvíjí po celém světě již téměř 60 let (Valným shromážděním OSN byla ustavena v roce 1946). Hlavním cílem její činnosti je všestranná podpora a ochrana života dětí a zajištění jejich zdravého vývoje, včetně pomoci při vytváření příznivých zdravotních, sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických podmínek, jež jsou optimální pro vývoj dětí, tudíž jsou základním předpokladem pro zdraví celé společnosti.

Komponovaný večer věnovaný této mezinárodní organizaci přiblíží její vznik, připomene příběh české dívky Jitky Samkové, jejíž kresba byla vydána jako vůbec první pohlednice UNICEF, a z jejíhož výtěžku byly zachráněny životy milionů dětí na celém světě. Ukáže krizové oblasti (např. Rwandu, Súdán, Vietnam, Libérii), i osobnosti jako Robbie Williams, Audrey Hepburnová, Pavla Gomba, které dlouhodobě pomáhají prostřednictvím UNICEF dětem. Upozorní na nejaktuálnější události rozvracející dětem jejich zázemí. Jejich hrdinové jsou zároveň i oběťmi světa dospělých.

Večer na téma UNICEF připravili kameraman Kristián Hynek a režisér Karel Kopš.

Stopáž147 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrDokument