Koncert Ondřeje Havelky a orchestru Melody Makers z Národního domu na Vinohradech (2004). Pořadem provází A. Benda. Kamera J. Hruša. Režie R. Vodrážka

Velké swingové a taneční kapely byly vždycky významnou součástí české hudební tradice i společenského života. O stálé oblibě této muziky svědčí mimořádný zájem o koncerty každoročního Festivalu swingové hudby, který se koná v Národním domě na Vinohradech.

„Dnes máme tu čest, vám říci, že jest, všech swingařů sjezd“ – tak zní zpívané programově-ideové prohlášení českých swingařů, pod které by se jistě rád podepsal Ondřej Havelka i se svými kolegy. V orchestru Melody Makers se totiž soustředili hudebníci, kteří jsou nejen schopni, ale především ochotni pracovat velmi pečlivě na rekonstrukci dobových swingových hitů. Jejich laskavá péče neopomine žádný detail, takže výsledek zní velmi věrohodně a autenticky. Proto mohou diváci v naplněných sálech vychutnávat písničky takových autorů, jakými byli např. K. Běhounek, S. E. Nováček, V. Pokorný, R. A. Dvorský apod. Ondřej Havelka ale rozhodně není českým swingovým šovinistou, a proto do svých vystoupení zařazuje osvědčená i méně známá čísla světového repertoáru.

Tímto cyklem chceme pamětníkům připomenout, mladší generaci objevit a přiblížit významné fenomény swingové éry.

Stopáž48 minut
Rok výroby 2004
ŽánrHudba