Je přípustné obětovat plné letadlo lidí, když víte, že tím zachráníte 70 000 životů? Německé drama ze soudní síně s přímou účastí televizních diváků (2016). Hrají: F. D. Fitz, M. Gedecková, B. Klaussner, L. Eidinger a další. Režie Lars Kraume

Pořad bylo možné přehrát do 24. 10. 2016
Video není k dispozici

26. května, 20:53. Centrum pro zabezpečení vzdušného prostoru hlásí únos osobního letadla na trase z Berlína do Mnichova. Únosci hrozí, že se strojem narazí do vyprodaného fotbalového stadionu.

Střih. Soudní síň. Před tribunálem stojí pilot stíhačky Lars Koch, který se osudného dne o své vůli rozhodl unesený Airbus sestřelit. Zachránil tak zřejmě na sedmdesát tisíc životů, 164 lidí na palubě však zemřelo. Státní zástupce viní Kocha ze smrti nevinných cestujících. Obhajoba svého klienta naopak prezentuje jako hrdinu, který byl v rozhodující chvíli jako jediný schopen převzít zodpovědnost.

Ve chvíli, kdy se porota odebere k poradě, se příběh pozastaví. Televizní diváci měli možnost živě hlasovat, jaký bude konečný verdikt: vinen, či nevinen? Sami tak rozhodli, který ze dvou alternativních závěrů filmu uvidí. Unikátní počin televize ARD byl simultánně odvysílán v Německu, Rakousku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku. Uvedení na České televizi bylo následováno živým přenosem Souvislostí Jana Pokorného, během něhož byl uveden závěr filmu vybraný hlasováním německých diváků.

Výsledky hlasování o vině či nevinně pilota

Originální názevThe Verdict
Stopáž85 minut
Rok výroby 2016
 P )D( HD
ŽánrFilm