Nenechte si ujít unikátní střihový koncert světových hvězd, které navštívily Prahu: Dalida, M. Mathieu, E. Fitzgerald, G. Bécaud, T. Turner, G. Greco, R. Charles a L. Armstrong (2004). Připravili: M. Maršálková, M. Veselý a A. Berková

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Téměř jedno století fungoval palác Lucerna coby centrum pražského kulturního dění. Tato první železobetonová stavba v Praze byla postavena podle projektu V. Havla, S. Bechyně a V. Prokopa v místech pozdně renesančního Aehrentálského paláce. Křídlo do Vodičkovy ul. (č. 36) bylo postaveno v letech 1907–1910, do Štěpánské ul. (č. 61) pak 1913–1921. Budova má pasáže s obchody, restauracemi a kinem. V podzemí je velký sál, v němž se dosud konají koncerty, plesy a další kulturní a společenské akce.

Zlaté časy má už však Lucerna dávno za sebou. Změnila se nejen naše společnost, ale s ní i genius loci místa, kterým prošla řada významných umělců a dalších osobností minulého století. Ty nejzajímavější si jistě diváci rádi připomenou prostřednictvím střihového pořadu z archivů ČT, nazvaného stejně jako nadtitul celého večera: Palác Lucerna – vyprodáno. Uvádí hlavně vystoupení nejvěhlasnějších hudebních hvězd (Dalida, M. Mathieu, E. Fitzgerald, G. Bécaud, T. Turner, G. Greco, R. Charles, L. Armstrong aj.), které zavítaly do Prahy jak v uvolněnějších dobách, tak v čase normalizace.

Stopáž85 minut
Rok výroby 2004
 4:3
ŽánrHudba