Les Ballets Bubeníček - Orfeus

Exkluzivní baletní představení bratří Bubeníčků u příležitosti zahájení 53. MTF Zlatá Praha. Režie T. Kopáčová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jiří a Otto Bubeníčkovi, dvojčata, která jsou patrně nejznámějšími současnými českými tanečníky. Diváci, kteří je neviděli v jedné z jejich mnoha hlavních rolí na scénách v Hamburku, Drážďanech, Paříži nebo na některém ze světových gala, mají jednu z posledních možností právě v září 2016 v České republice. Na několika významných českých scénách představí bratři Bubeníčkové své společné původní choreografické dílo s názvem Orfeus, jehož scénickou režii svěřili tandemu SKUTR.

Inscenace je volně inspirována především mýtem Orfea. Jiří a Otto Bubeníčkové se zabývají momentem sestupu do podsvětí jako sestupu do hloubi sebe sama. Projekt Orfeus formálně překračuje hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby. Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčkových objeví německá tanečnice Anna Herrmann, která působila mnoho let v Nederlands Dans Theater v Haagu, populární slovenský herec Csongor Kassai, pro něhož není pohybové divadlo neznámým pojmem, a dvě hudebnice – česká cellistka Terezie Kovalová a francouzská houslistka Annabelle Dugast.

Exkluzivní představení této jedinečné inscenace se odehraje také 28. září 2016 na Nové scéně Národního divadla v Praze v rámci zahájení MTF Zlatá Praha.

* 7. 10. 1974


Stopáž75 minut
Rok výroby 2016
 L
ŽánrHudba