Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 22. 1. 1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Bezpečnost na hranicích Jižního Vietnamu
Americké pěší vojenské jednotky zajišťují bezpečnost na hranicích Jižního Vietnamu s Kambodžou.

2. Bundy pro ZOH Grenoble z Krasu Brno
Vzorová dílna mistra Šebesty v podniku Kras finišuje návrhy pro ZOH v Grenoblu. Šijí reprezentační bundy pro československou výpravu.

3. Ukázka výcviku proti strachu
Platí, že nejhorším nepřítelem vojáka není sám nepřítel, ale strach z nepřítele a jeho zbraně. Proto se ve výcviku Československé lidové armády prosazuje snaha vypěstovat v našich vojácích rozvahu a chladnokrevnost. Vojín Chládek předvádí vojákům, že v nouzi je lepší bojovat, než utíkat z boje. Kdysi se morální stav jednotek upevňoval především na učebnách, dnes už se těžiště přenáší do terénu.

4. 85. narozeniny malíře Vincence Beneše
22. ledna se dožívá 85. narozenin malíř Vincenc Beneš. Jeho celoživotní práce je spojena se základy české moderní malby 20. století. K nejvýznamnějším jeho dílům patří cyklus monumentálních obrazů české krajiny pro malé foyer Národního divadla.

5. Demonstrace proti válce ve Vietnamu v japonském přístavu.

6. Dokončení stavby japonské tankové lodi
V loděnici v Jokohamě dokončili hrubou stavbu největší tankové lodi na světě. Její délka bude 346 metrů a trup má výšku patnáctipatrového domu. Objednala ji americká společnost. Bude mít výtlak 216 tisíc tun. Ještě před křtem, který bude v červnu, vyjela na volné moře ke zkouškám stability.

7. Ztroskotání lodi Schaidik u Kanady
Posádka holandské lodi Schaidik bojovala 17 hodin o záchranu svého plavidla, které ztroskotalo na skalách u ostrova Vancouver. Na lodi o výtlaku 7,5 tisíce tun zůstalo do posledního okamžiku pět mužů posádky a kapitán van Dyk. Vrak opustili teprve na posledním záchranném člunu.

Stopáž7 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3