Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 2.1.1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. Papadopulos na inspekci
Řecký premiér Papadopulos a jeho zástupce Patakos se snaží upevnit pozici vlády vojenské junty. Tomu měla sloužit „konsolidační cesta“ po severních oblastech země, které hraničí s Tureckem. Ministerský předseda navštívil vojenské útvary, aby si znovu zajistil podporu armády, a promluvil na mnoha shromážděních o tzv. demokratických záměrech své vlády.

2. Jižní Vietnam – komik u vojáků – Bob Hope
Populární americký komik Bop Hope, na základně v Bien Hoa. Využil krátkého nočního příměří a uspořádal show pro tisíc amerických vojáků, kteří museli strávit vánoce mimo své domovy. Provázela ho herečka Raquel Welch, kterou vidíte při jejím vystoupení. Bob Hope přijel do Vietnamu už čtvrté vánoce za sebou. Za jeho ,,dojemnou“ péči o intelektuální růst amerických vojáků ho nakonec odměnil samotný saigonský viceprezident, který mu předal dárek – vietnamský kroj.

3. Surveyor 7
Z Kennedyho mysu ( Mys Canaveral ) bude v lednu vypuštěna poslední z řady amerických měsíčních sond – Surveyor 7. To je jeho model. Sonda má měkce přistát na Měsíci nedaleko Tychova kráteru jižně od Moře bouří. Sonda je vybavena lopatkou, která má zkoumat povrch Měsíce. Navíc má zařízení, které hned na místě provede analýzu odebraných vzorků. Sondu mají k dispozici výhradně vědci, předchozí sondy získaly už dostatečné množství informací o místě budoucích přistání amerických kosmonautů.

4. Poselství C.Mánesca
Tento rok, řekl Corneliu Mănescu, by se měly všechny státy a všechny mezinárodní organizace zasadit s obnoveným důrazem o to, aby na celém světě byla plně respektována lidská práva. Záruka uplatňování individuálních práv a pokroku spočívá totiž v respektování osobnosti člena každého národa, na kterémkoli konci Země. Valné shromáždění tím, že odsoudilo diskriminaci mezi lidmi, vyjádřilo současně svou vůli, aby tato nesrovnalost projevující se v různých formách zmizela. K závěru svého projevu Corneliu Mănescu oznámil, že v tomto roce bude svolána mezinárodní konference o lidských právech.

5. Komentované zpravodajství Svejkovský
První pracovní den v roce lépe charakterizuje obrázek z ČKD Vysočany. Nástup do práce v novém roce tradičně doprovází hudba – dechová kapela. Mnozí pracovníci začali v nových provozech a v nových závodech.

Stopáž3 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3