Sedm rodin, kde rodinné krize a stereotypy komplikují výchovu dětí. Dokumentární cyklus, který hledá naději tam, kde ji ostatní ztrácejí. Režie D. Smržová

Nikola s Antonínem bydlí na ubytovně. Spolu mají čtyři děti, páté je na cestě. Přesto se starají jen o malou dcerku, ostatní děti jim byly odebrány a žijí v dětském domově. Bez práce a finančních prostředků mají problém se o děti postarat, i když si moc přejí jejich návrat.

Ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí vznikl cyklus sedmi dokumentů o rodinách v krizi a možnostech jejich záchrany. Jak funguje systém sociální pomoci? Jednou z možností je zapojit do řešení problému širší rodinu prostřednictvím rodinné konference a podpořit aktivity, které by pomohly krizi odvrátit. Sociální pracovníci, dobrovolníci, neziskové organizace a charity se zapojují do spolupráce, ale ani tato podpora není účinná bez aktivní účasti rodiny. Alkoholismus, dluhová past, nemožnost získat práci, ale i úmrtí v rodině mohou způsobit, že úřady zvažují odebrání dítěte do ústavní péče. Vážný zásah do života dítěte by však měl přijít až poté, co jsou vyčerpány všechny možnosti nápravy.

Stopáž40 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument