Eurovizní soutěž mladých hudebníků 2016

Přímý přenos finále evropské soutěže mladých hudebníků z Kolína nad Rýnem s účastí českého reprezentanta, klavíristy Roberta Bílého

Pořad bylo možné přehrát do 3. 10. 2016
Video není k dispozici

Soutěžní přehlídku Eurovision Young Musicians vyhlašuje Evropská unie vysílatelů – EBU. Je určena hráčům na libovolný hudební nástroj do 19 let věku a je zaměřena výhradně na oblast vážné hudby. Jedenáct finalistů bylo vybráno v jednotlivých národních kolech. Celoevropského finále, které se uskuteční 3. září 2016 v Kolíně nad Rýnem, se zúčastní všichni finalisté, kteří vystoupí na otevřené scéně před známou kolínskou katedrálou za doprovodu symfonického orchestru WDR.

V českém národním kole, které se uskutečnilo 21. a 22. května 2016 v Praze na Kavčích horách, se setkali studenti českých konzervatoří i žáci základních uměleckých škol. Zvítězil klavírista Robert Bílý, který bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodní konkurenci.

Finálový koncert bude zcela nepochybně pozoruhodnou hudební událostí v podání mladých protagonistů v atraktivní kulise historického centra Kolína.

Mladý český klavírista si z Eurovize odváží druhé místo

Druhé místo obsadil devátenáctiletý český klavírista Robert Bílý ve finále Eurovizní soutěži mladých hudebníků. Jako lepšího ohodnotila porota v Kolíně nad Rýnem už jen polského saxofonistu Lukasze Dyczka. Třetí pak skončil rakouský kontrabasista Dominik Wagner.

Robert Bílý
klavírista

Robert Bílý

* 1997


Stopáž120 minut
Rok výroby 2016
 L
ŽánrHudba