Pražský výběr
Pražský výběr je v dějinách české hudební scény pojmem, který stojí jaksi mimo kategorie. Spojení naprosto jedinečných uměleckých individualit Michaela Kocába a Michala Pavlíčka, doplněné dalšími pozoruhodnými spoluhráči - Ondřejem Soukupem, Jiřím Hrubešem, Jiřím Tomkem a později Vilémem Čokem a Klaudiem Kryšpínem, dalo vzniknout hudebnímu konceptu, který na české hudební scéně zřejmě dosud nemá obdoby. Dekadentně satirické texty a mírně řečeno nekonvenční image kapely vedly v průběhu osmdesátých let až k politickému zákazu. O tom, že nešlo o planou provokaci, ale skutečně jasné a hluboké umělecké vyjádření, svědčí především nesmírně sofistikovaná, propracovaná kompozice hudby obou hlavních autorů - Kocába a Pavlíčka, která patří dodnes k tomu vůbec nejkvalitnějšímu, co v rockovém žánru u nás vzniklo.
Po tvůrčí přestávce, jež následovala po vrcholném období skupiny na konci osmdesátých let, se kapela opět několikrát sešla v devadesátých letech a po roce 2000, její činnost však byla poznamenána neshodami mezi Kocábem a Pavlíčkem, které vedly až k rozpadu kapely v roce 2006. Po krátké peripetii, kdy Kocáb prezentoval svůj Pražský výběr II, který ve zcela jiném obsazení (a především bez Michala Pavlíčka) hrál původní repertoár, oznámila kapela v roce 2012 reunion, po němž následovalo velké comebackové turné po ČR. Legenda se uzavřela na konci roku 2016. Na 7. prosince ohlásil Pražský výběr svůj poslední koncert v pražské O2 Aréně.
V takovém okamžiku vznikl nikoli první, ale pravděpodobně poslední velký dokument o fenoménu Pražského výběru, spojeného s řadou kontroverzí, ale i velkou tvůrčí energií a invencí. Dokument přitom jen nehromadí archivní materiály, ale především sleduje poměrně dramatické příběhy jednotlivých postav skupiny v čele s oběma hlavními protagonisty Kocábem a Pavlíčkem, jejichž prostřednictvím skládá příběh jedné z nejoriginálnějších českých rockových kapel.