Stanislav Zindulka a Matěj Hádek v rolích mužů, jejichž nečekané setkání provází smích i dojetí. Komediálním příběhem o přátelství, předsudcích a odpuštění připomínáme laskavé herectví Stanislava Zindulky, jenž zemřel minulý týden ve čtvrtek ve věku 86 let. Divadelní režie V. Michálek. Kamera P. Hykš. Televizní režie V. Křístek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali, a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace, a co začíná jako komedie kontrastu kultur, se vyvíjí ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance. Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy a odhalují tajemství.

Hru Návštěvy u pana Greena napsal americký spisovatel a scenárista Jeff Baron v roce 1996 a patří k jeho nejhranějším titulům. Nejen pro poutavý lidský příběh, ale i pro dvě mimořádně vděčné herecké příležitosti. Od roku 2011 v ní své herecké mistrovství prokazovali Matěj Hádek a Stanislav Zindulka, k jehož nedávnému úmrtí titul uvádíme.

Divadelní, filmový a televizní herec Stanislav Zindulka (*5. 5. 1932 – †14. 3. 2019) po absolutoriu DAMU začínal na jevišti v Hradci Králové, významnou divadelní éru absolvoval v Brně a teprve jako 57letý v roce 1989 odešel do Prahy, aby tu prožil svůj tvůrčí vrchol. Okamžitě se stal obecně známým a oblíbeným svým ztvárněním dojemné i hrdinské postavy Pumplměho v seriálu Vlak dětství a naděje z roku 1985, ostatně televizní seriály upevňovaly jeho popularitu i nadále. Jeho role byly vždy výrazné a neopakovatelné, ať už se jednalo o seriál Bylo nás pět, nebo v současnosti uváděný Život je ples. Hercovou doménou bylo jeviště a poslední téměř čtvrt století to byl Činoherní klub. Tady vytvořil řadu nezapomenutelných postav. Připomeňme Mittererovo Moje strašidlo, v níž spolu s B. Bohdanovou vytesal krutý a drásající, a přesto dojemný obraz dvou osudů spojených v manželství, ale i Vodní družstvo, Impresário ze Smyrny, Třetí zvonění, Ptákovina (reprízu uvádíme v ČT 1. 4. 2019) a mnoho dalších.

* 5. 5. 1932

† 14. 3. 2019


Stopáž85 minut
Rok výroby 2016
 ST HD
ŽánrFilm