Šéfkuchař, studentka, manželský pár policistů, spisovatel a nezaměstnaná žena. Šest lidí z různých koutů Česka, kteří by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkali. Spojí je běžecký guru Miloš Škorpil, který je má zvednout z gauče a pomoci jim do osmi měsíců uběhnout maraton. Může se to podařit? (2016). Režie P. Nosek

V první epizodě sportovní docusoap se šest vybraných běžců z rozdílného zázemí a různého věku seznámí se svým mentorem, Milošem Škorpilem, který je bude provázet tréninkem na pražský maraton. Každý z účastníků se rozhodl vyzkoušet si sám za sebe, zda dokáže za osm měsíců vytrénovat nejen své tělo, ale hlavně hlavu a postavit se na start jednoho z nejnáročnějších běžeckých závodů. Motivace jsou různé a každého čeká boj s něčím jiným. Za cílovou páskou ale na všechny čeká nový život obohacený o neopakovatelnou a jedinečnou zkušenost.

Začátky jsou těžké pro všechny. Spisovatel Josef (46) bojuje se strachem o vlastní zdraví a ve výzvě hledá novou závislost. Nezaměstnaná Magda (49) se nedávno rozvedla a přestěhovala se s novým přítelem na sever Čech, kde mu vypomáhá v kavárně. Běhání nemá ráda, ale chce si dokázat, že v padesáti ještě není na odpis.

V kontrastu s Magdou je šéfkuchař David (39). Běhání má rád, ale vzhledem ke své náročné profesi a dvěma malým dětem, mu na něj nezbývá vůbec žádný čas. Chce se zkusit překonat a do svého života svoji oblíbenou aktivitu vrátit. Pár policistů z Mostu, Zdeněk (35) a Katka (32), reprezentuje typickou českou rodinu – oba hodně pracují, ale Katka se k tomu musí starat i o domácnost a malou dceru, zatímco Zdeněk má více času na svoje koníčky. Poslední členkou party maraton je čerstvá maturantka z Karlových Varů, Katka (20). Kvůli vrozené vadě kyčlí ještě před deseti lety nechodila a hrozilo jí, že bude navždy na vozíčku. Podaří se jí překonat tento handicap a proběhnout s ostatními cílovou páskou?

Pět kilometrů do osmi týdnů – 1. týden

Pět kilometrů do osmi týdnů – 1. týden

Běhejte pomalu.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2016
 ST AD HD
ŽánrDokument