Dánský princ současný i renesanční z Moravského divadla v Olomouci. Ve své životní roli Petr Kubes. Dále hrají: A. Stropnická, J. Vrána, N. Chroboková-Tomicová a další. Divadelní a televizní režie M. Tarant

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Ukázka z představení

Ukázka z představení

Moravské divadlo Olomouc

Hamlet

„Je to hluboká a krásná hra, mnoho divadelníků se s ní vyrovnává v nejrůznějších obdobích různými způsoby. Viděl jsem inscenace, v nichž byl Hamlet například teenagerem i homosexuálem. Není přitom nutné ho vnějšími způsoby aktualizovat. Když máte autora rád, musíte mu být věrný, a ne ho znásilňovat,“ řekl režisér Michael Tarant, který se po dobu svého působení v Olomouci v pozici uměleckého šéfa snažil obohatit dramaturgii o velké světové hry (Hamlet se Olomouci hrál naposledy v roce 1979).

S celým souborem, především Petrem Kubesem v hlavní roli, se snažil o Hamleta, který bude oslovovat současné diváky a zároveň si zachová renesanční obraznost a polyfoničnost. K tomu, aby v divákovi vyvolal emoce a provedl ho tragickým osudem dánského prince, mu slouží působivá scéna Jaroslava Milfajta a hudba Jana Jiráska.

Michael Tarant se ujal i režie televizního záznamu.

Stopáž146 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrFilm