40 minut

22. únor 2021

Část: Ve stínu prokurátora

Obsah dílu

Vítězství za petky — Ve stínu prokurátora — Dubčekův domek

Části dílu

00:41
Vítězství za petky
  Už přes čtyři měsíce policie vyšetřuje fotbalový skandál týkající se ovlivňování utkání. Jeho hlavní aktér Roman Berbr mezitím opustil vazbu a dva další obvinění promluvili o tom, jak se v českém fotbale v uplynulých letech podvádělo. Rozhodčí měli za peníze ovlivňovat zápasy kvůli postupu v tabulce, ale i sázkám. Více v reportáži Adély Paclíkové a Ondřeje Golise.
  18:04
  Ve stínu prokurátora
   Každodenní šikana, ústrky a neustálá hrozba návratu do vězení. Tak vypadal takzvaný ochranný dohled, který komunistická justice využívala proti svým politickým a ideovým odpůrcům. Před rokem vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková slíbila, že se zasadí o jejich odškodnění. Dodnes se ale nic nestalo. Natáčeli Klára Filipová a Karel Vrána.
   28:40
   Dubčekův domek
    etos uplyne sto let od narození Alexandra Dubčeka. Československý politik a jeden z iniciátorů pokusu o reformu socialismu v roce 1968 se narodil ve slovenském Uhrovci, dětství ale prožil v Sovětské svazu, kam jeho rodiče odjeli budovat socialismus. V kyrgyzském Biškeku dodnes stojí dům, který tu postavila rodina Dubčekových. Na místě natáčel Tomáš Vlach.
    Přehrát celé video
    Stopáž43 minut
    Další díl
    8. březen 2021

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám