Berbrova síť – prodané zápasy a sázky. Komunisti je šikanovali, na odškodnění dodnes čekají. Jak vypadá místo, kde Alexander Dubček prožil svoje dětství. Reportáž z Kyrgyzstánu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Vítězství za petky

Už přes čtyři měsíce policie vyšetřuje fotbalový skandál týkající se ovlivňování utkání. Jeho hlavní aktér Roman Berbr mezitím opustil vazbu a dva další obvinění promluvili o tom, jak se v českém fotbale v uplynulých letech podvádělo. Rozhodčí měli za peníze ovlivňovat zápasy kvůli postupu v tabulce, ale i sázkám. Více v reportáži Adély Paclíkové a Ondřeje Golise.

Autoři reportáže: Ondřej Golis, Adéla Paclíková


Ve stínu prokurátora

Každodenní šikana, ústrky a neustálá hrozba návratu do vězení. Tak vypadal takzvaný ochranný dohled, který komunistická justice využívala proti svým politickým a ideovým odpůrcům. Před rokem vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková slíbila, že se zasadí o jejich odškodnění. Dodnes se ale nic nestalo. Natáčeli Klára Filipová a Karel Vrána.

Autoři reportáže: Klára Filipová, Karel Vrána


Dubčekův domek

Letos uplyne sto let od narození Alexandra Dubčeka. Československý politik a jeden z iniciátorů pokusu o reformu socialismu v roce 1968 se narodil ve slovenském Uhrovci, dětství ale prožil v Sovětské svazu, kam jeho rodiče odjeli budovat socialismus. V kyrgyzském Biškeku dodnes stojí dům, který tu postavila rodina Dubčekových. Na místě natáčel Tomáš Vlach.

Autor reportáže: Tomáš Vlach


Stopáž40 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD