38 minut

15. února 2021

Obsah dílu

V kancléřově panství II. — Kdo je tady ředitel? — Od Bouřky k Vichřici

Části dílu

00:53
V kancléřově panství II.
  Minulý týden byl obviněn prezidentský kancléř Vratislav Mynář. Jeho působení charakterizuje několik mediálních kauz, které se obešly bez vážnějších následků. Ať už jde o příběh s bezpečnostní prověrkou, ovlivňování justice, nebo trochu kuriózní porážku prasete. Náš pořad před necelými dvěma lety odhalil podezřelé okolnosti, za kterých byly vyplaceny dotace na penzion v Osvětimanech. Právě tato kauza je prvním případem, který má pro Vratislava Mynáře vážnější dopad. Natáčela Adéla Paclíková.
  10:33
  Kdo je tady ředitel?
   Současný generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal se zapsal do historie tím, že se musel o křeslo dělit se svým nástupcem. Vězeňská služba tak měla dva šéfy. Podobnou situaci teď zažívá jeho podřízený z Pardubic. I on se brání proti svému odvolání z ředitelského postu. Během sporu nastalo v pardubické věznici dvojvládí. Tentokrát ovšem způsobené tím, kdo ho před několika lety sám na vlastní kůži zažil. Více Ondřej Golis.
   22:50
   Od Bouřky k Vichřici
    Na Slovensku se dějí věci. Po nástupu nové vlády Igora Matoviče se rozjelo zatýkání ve velkém. Policisté, prokurátoři, soudci, podnikatelé. Podle vlády jde o důsledek svobody, která rozvázala spravedlnosti ruce, opozice říká, že jde o politickou vendetu. Na Slovensku natáčeli Adéla Paclíková a Michael Fiala.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    22. února 2021

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám