43 minut

20. ledna 2020

Obsah dílu

Dálnice, dálnice, dálnice — Veličenstvo kat — Památková spekulace

Části dílu

00:53
Dálnice, dálnice, dálnice
  Na stavbě dálnic si vylámalo zuby už několik vlád. Za ministra dopravy Aleše Řebíčka se stavěly nejdražší dálnice v Evropě, za Víta Bárty se nestavělo vůbec a dnes se více slibuje než staví. Zatímco v Česku se za posledních deset let postavilo 150 kilometrů nových dálnic, v Polsku to byly 2000 kilometrů. Vyzkoušeli jsme, zda se dá projet z jednoho konce republiky na druhý rychleji oklikou přes Německo a Polsko, než po českých dálnicích. Podívejte se, jak to dopadlo – natáčeli reportéři Hanuš Hanslík a Ondřej Golis.
  16:31
  Veličenstvo kat
   Byly to morbidní divadelní exhibice na účet předem odsouzených k smrti. Milady Horákové, Záviše Kalandry, Rudolfa Slánského, Vladimíra Clementise a dalších. Jméno Josefa Urválka, nejznámějšího představitele justičních zločinů padesátých let, se objevilo v souvislosti s aférou kandidátky na ombudsmana Heleny Válkové. Jaký byl jeho pozdější život, o kterém se toho moc neví, zjišťovali reportéři Mirek Petráček a Karel Vrána.
   31:41
   Památková spekulace
    Už skoro třicet let v Praze chátrá významná památka: nádraží Vyšehrad. Před dvanácti lety jej koupila firma s neznámými vlastníky. Podle všeho - ze spekulativních důvodů. Jelikož se secesní skvost rozpadá, navrhla mise UNESCO vyvlastnění - jako jedinou možnost záchrany. Bylo by to poprvé od roku 1990. Co na to politici, zjišťoval reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž43 minut
    Další díl
    27. ledna 2020

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám