Oklika přes Německo vyhrává o dvanáct minut. Srovnání českých a sousedních dálnic. Josef Urválek, pozdější život kata. Nádraží Vyšehrad na spadnutí, ve hře je vyvlastnění.

Obsah dílu

Přehrát vše

Dálnice, dálnice, dálnice

Na stavbě dálnic si vylámalo zuby už několik vlád. Za ministra dopravy Aleše Řebíčka se stavěly nejdražší dálnice v Evropě, za Víta Bárty se nestavělo vůbec a dnes se více slibuje než staví. Zatímco v Česku se za posledních deset let postavilo 150 kilometrů nových dálnic, v Polsku to byly 2000 kilometrů. Vyzkoušeli jsme, zda se dá projet z jednoho konce republiky na druhý rychleji oklikou přes Německo a Polsko, než po českých dálnicích. Podívejte se, jak to dopadlo – natáčeli reportéři Hanuš Hanslík a Ondřej Golis.

Autoři reportáže: Ondřej Golis, Hanuš Hanslík


Veličenstvo kat

Byly to morbidní divadelní exhibice na účet předem odsouzených k smrti. Milady Horákové, Záviše Kalandry, Rudolfa Slánského, Vladimíra Clementise a dalších. Jméno Josefa Urválka, nejznámějšího představitele justičních zločinů padesátých let, se objevilo v souvislosti s aférou kandidátky na ombudsmana Heleny Válkové. Jaký byl jeho pozdější život, o kterém se toho moc neví, zjišťovali reportéři Mirek Petráček a Karel Vrána.

Autoři reportáže: Miroslav Petráček, Karel Vrána


Památková spekulace

Už skoro třicet let v Praze chátrá významná památka: nádraží Vyšehrad. Před dvanácti lety jej koupila firma s neznámými vlastníky. Podle všeho - ze spekulativních důvodů. Jelikož se secesní skvost rozpadá, navrhla mise UNESCO vyvlastnění - jako jedinou možnost záchrany. Bylo by to poprvé od roku 1990. Co na to politici, zjišťoval reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 115,50 kB; datum: 23. 1. 2020)

Stopáž43 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD