Jak vládní politici na Slovensku slouží impériu Andreje Babiše. Ve vězení s teroristy z Islámského státu. Předchůdci a následovníci Jana Palacha z dalších komunistických zemí.

Obsah dílu

Přehrát vše

Slovenská spojka

Také na Slovensku má Agrofert českého premiéra Andreje Babiše výsadní postavení. Alespoň co se státní podpory týče, řadí se po bok automobilek světových značek jako je Volkswagen, Jaguar Land Rover, PSA nebo KIA. Daňové úlevy má dokonce nejvyšší ze všech. Jak to Andrej Babiš na Slovensku dělá? Zjišťovali reportéři Jana Neumannová a Michael Fiala.

Autoři reportáže: Michael Fiala, Jana Neumannová


Teroristé za mřížemi

Nikdo se moc nezabývá otázkou, co bude s bojovníky Islámského státu, kteří jsou momentálně zavření ve vězeních na severu Sýrie. Hlídají je Kurdové, kteří měli značnou zásluhu na jejich porážce loni v dubnu. Zajatci, někdejší fanatičtí stoupenci džihádu, se samozřejmě dnes vydávají za nevinné oběti a chtěli by se vrátit do svých původních zemí, které je však nechtějí. Do jedné z ostře střežených věznic se dostaly reportérky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová.

Autoři reportáže: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová


Zástup živých pochodní

Že měl Jan Palach následovatele u nás, je už všeobecně známo. Méně se ví, že měl následovatele i v zemích bývalého socialistického bloku. Lidi, kteří zvolili drastickou formu protestu proti komunistickému režimu, připomíná reportáž Karla Vrány. Ačkoli jsme některé záběry rozostřily, upozorňujeme na jejich šokující charakter.

Autor reportáže: Karel Vrána


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 105,50 kB; datum: 23. 1. 2020)

Stopáž39 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD