39 minut

7. listopadu 2016

Obsah dílu

Nebezpečná hra na vojáky II — Špinavá hra s čistou energií II — Rozdělené sestry

Části dílu

00:59
Nebezpečná hra na vojáky II
  Před rokem jsme jako první upozornili na nebezpečnou hru, kterou provozuje skupina bývalých vojáků Československé lidové armády. Pořádají vojenská cvičení v lesích, trénují střelbu a chtějí, aby se jich politici báli. Po naší reportáži se dlouho nic nedělo, takže to vypadalo, že stát není schopen se bránit ani proti lidem, kteří jeho zvoleným politikům vyhrožují likvidací. Nakonec si ale téma osvojila i další média a případ se dostal k soudu. Minulý týden v úterý vynesl zatím nepravomocný rozsudek nad jedním z neformálních velitelů skupiny, který své výhrůžky formuloval bez obalu. Natáčel reportér Lukáš Landa.
  11:20
  Špinavá hra s čistou energií II
   Jak odstranit nepohodlnou úřednici, když nechce schválit změnu podnikatelského projektu, to byl úkol, který řešili podnikatelé s politiky a úředníky na ašské radnici. Politik, dosluhující náměstek karlovarského hejtmana, měl za to inkasovat úplatek ve výši dvou milionů korun. Podle obžaloby o tom svědčí řada důkazů, vedle proběhlé platby i odposlechy, které se pouštějí během soudního líčení. Byl na něm i reportér David Havlík, který kauzu dlouhodobě sleduje.
   22:32
   Rozdělené sestry
    V sobotu se v Praze konalo setkání pamětníků, kteří zažili odsun a pro které uspořádali pořadatelé koncert Smíření. Daleko od Prahy, v Odrách na Novojičínsku, se nedlouho předtím uskutečnilo rodinné setkání zvláštního druhu: sešly se tu dvě sestry, které se kvůli odsunu vlastně vůbec neznaly. Až jednoho dne paní Pelikánová z Prostějova narazila na staré rodinné dokumenty, které ji přivedly na matriku, kde zjistila, že někde v Německu má sestru. U dlouho očekávaného setkání byla i reportérka Silvie Kleková.
    Přehrát celé video
    Stopáž45 minut
    Další díl
    14. listopadu 2016

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám