Vítězství bílého muže. Svět podle Trumpa. V drtivém soukolí justice. Případ ex-velvyslance, kterého se 7 let marně pokoušejí odsoudit. Kníže se kvůli národu vzdal titulu, stejně upadl v zapomnění.

Obsah dílu

Přehrát vše

Svět podle Trumpa

Mnozí jeho vítězství vykládají jako porážku establishmentu, elit, médií, Hollywoodu, politické korektnosti, jiní jako triumf rasismu, sexismu, xenofobie, hulvátství. Muž, který v předvolební kampani hodně nasliboval, ale pro některé jsou jeho sliby spíše výhrůžky. Donald Trump se stane prezidentem Spojených států po jedné z nejtvrdších kampaní v dějinách. Jaký bude? Podaří se mu spojit rozdělený národ? A usmíří se s Ruskem - a za jakou cenu? Natáčeli reportéři Tereza Strnadová a Michael Fiala.

Autoři reportáže: Michael Fiala, Tereza Strnadová


Proces

Jako herec Hadivadla si ještě za minulého režimu zahrál v Kafkově Procesu, který popisuje osud člověka, drceného absurdním soukolím justice. Tehdy netušil, že podobné drama prožije v demokratických poměrech na vlastní kůži. Bývalého velvyslance v Thajsku Milana Sedláčka si už sedm let pinkají mezi sebou státní zástupci a soudy. Pětkrát odešel s osvobozujícím rozsudkem, ale státní zástupce se nechce smířit s tím, že je nevinný. Jak se žije s cejchem nepravomocně osvobozeného člověka, vypráví reportáž Jiřího Leschtiny.

Autor reportáže: Jiří Leschtina


Lidový kníže

Šlechtic, který se zřekl knížecího titulu, aby byl blíže českému národu, pro jehož obrodu utratil i poslední majetek. Takový je osud Rudolfa prince Thurn Taxise, který je dnes už skoro úplně zapomenutý. Jeho rod každoročně připomíná jen název nejtěžší překážky na Velké pardubické. Nyní se o vzkříšení jména lidového knížete pokoušejí jeho potomci, více David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 117,50 kB; datum: 2. 12. 2016)

Stopáž45 minut
Rok výroby 2016
 P ST