41 minut

10. říjen 2016

Část: Předvolební spanilá jízda

Obsah dílu

Předvolební spanilá jízda — Bez plánu — Uprchlíci v Krumlově

Části dílu

00:54
Předvolební spanilá jízda
  Česká republika má za sebou další volební víkend. Tentokrát se volilo do krajských zastupitelstev a části Senátu. Mezi hodně sledované kraje patřil tentokrát ten Zlínský. A to proto, že tu za Stranu práv občanů kandidovali tři muži z nejbližšího okolí prezidenta republiky. Jeho kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý a vedoucí oddělení vnitrostátních cest kanceláře prezidenta republiky Vladimír Kruliš. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by právě do Zlínského kraje těsně před volbami nezavítal osobně prezident Miloš Zeman v doprovodu těchto tří kandidátů. A kdo cestu naplánoval? Uvidíte v reportáži Terezy Strnadové a Lukáše Landy.
  16:01
  Bez plánu
   Územní plánování je jednou z nejzáhadnějších disciplín komunální politiky. Obyčejný smrtelník mu příliš nerozumí, přesto se týká všech. Před třemi týdny odvolala rada hlavního města Prahy ředitele Institutu plánování a rozvoje Petra Hlaváčka. Důvodem bylo, že se odmítl zbavit architekta Romana Kouckého, který na institutu připravoval metropolitní plán. Ten má platit od roku 2020. Reportérka Jana Neumannová se podívala na to, co na Romanu Kouckém vlastně politické reprezentaci vadí.
   29:33
   Uprchlíci v Krumlově
    Žije jich u nás kolem tří set. Syřanů, kteří utekli ze své vlasti před Islámským státem i před brutalitou režimu Bašára Asada. Často jde o zástupce středních vrstev, kteří přišli úplně o vše. Jak se u nás uchytili dva z nich a o čem sní, zjišťoval reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    17. říjen 2016

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám