Miloš Zeman ve Zlínském kraji. Cestu naplánoval úředník, který tam sám kandidoval. Praha bez plánu. Proč politici odvolali ředitele Institutu plánování a rozvoje. Ze syrské Palmyry do Krumlova.

Obsah dílu

Přehrát vše

Předvolební spanilá jízda

Česká republika má za sebou další volební víkend. Tentokrát se volilo do krajských zastupitelstev a části Senátu. Mezi hodně sledované kraje patřil tentokrát ten Zlínský. A to proto, že tu za Stranu práv občanů kandidovali tři muži z nejbližšího okolí prezidenta republiky. Jeho kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý a vedoucí oddělení vnitrostátních cest kanceláře prezidenta republiky Vladimír Kruliš. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by právě do Zlínského kraje těsně před volbami nezavítal osobně prezident Miloš Zeman v doprovodu těchto tří kandidátů. A kdo cestu naplánoval? Uvidíte v reportáži Terezy Strnadové a Lukáše Landy.

Autoři reportáže: Lukáš Landa, Tereza Strnadová


Bez plánu

Územní plánování je jednou z nejzáhadnějších disciplín komunální politiky. Obyčejný smrtelník mu příliš nerozumí, přesto se týká všech. Před třemi týdny odvolala rada hlavního města Prahy ředitele Institutu plánování a rozvoje Petra Hlaváčka. Důvodem bylo, že se odmítl zbavit architekta Romana Kouckého, který na institutu připravoval metropolitní plán. Ten má platit od roku 2020. Reportérka Jana Neumannová se podívala na to, co na Romanu Kouckém vlastně politické reprezentaci vadí.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Uprchlíci v Krumlově

Žije jich u nás kolem tří set. Syřanů, kteří utekli ze své vlasti před Islámským státem i před brutalitou režimu Bašára Asada. Často jde o zástupce středních vrstev, kteří přišli úplně o vše. Jak se u nás uchytili dva z nich a o čem sní, zjišťoval reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 112,00 kB; datum: 21. 10. 2016)

Stopáž41 minut
Rok výroby 2016
 P ST