38 minut

12. září 2016

Obsah dílu

Kam exekutoři nedosáhnou — V zajetí džihádistů — Konec starých časů

Části dílu

01:01
Kam exekutoři nedosáhnou
  Nejvýše postaveného exekutora v zemi dohánějí rodinné dluhy. Reportéři ČT totiž zjistili, že otcem současné prezidentky Exekutorské komory Pavly Fučíkové je milionový dlužník a pravomocně odsouzený podvodník, jistý Pavel Chalupa ze severomoravského Hlučína. Na tom by nemuselo být nic divného, za konání svých dospělých rodinných příslušníků neneseme odpovědnost. Jenže na místě jsou pochyby: exekutoři v jeho případě nikdy žádný majetek nezajistili. Jeho dluhy přitom narostly nejméně na dvacet milionů korun. Kde všechny ty peníze jsou? Davidu Havlíkovi se podařilo natočit příběh jedné z poškozených, který ukazuje zajímavé souvislosti.
  15:54
  V zajetí džihádistů
   Unesli ho bojovníci Islámského státu, odsoudili ho k trestu smrti uříznutím hlavy. Zažil mučení i popravy jiných. Ale měl štěstí – dostal se na svobodu výměnou za zajaté džihádisty. Nyní je uprchlíkem v Německu, kde Markétě Kutilové popsal svůj příběh. Podívejte se na její reportáž o těch, kteří teror pod černou vlajkou zažili na vlastní kůži.
   26:53
   Konec starých časů
    Na železnici se blíží konec jedné éry: zaniknou nenápadné domečky mezi stanicemi, v nichž pracují osamělí dělníci modré armády: hradláři, signalisti a hláskaři. Postupující digitalizace jejich řemeslo úplně vytlačí. Přitom jsou to lidé, kteří si svůj život nedovedou představit bez rachotu projíždějících vlaků, zvedání závor a návěstidel. David Vondráček se za nimi vypravil, aby zachytil atmosféru mizejícího světa.
    Přehrát celé video
    Stopáž42 minut
    Další díl
    19. září 2016

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám