Záchrana Bohemians se komplikuje. Zvyšuje cenu stadionu i dvakrát započítaná kotelna? Exstarosta Mlejnský opět prodává majetek. Chodovské hřiště tajemné realitce. Poslední přechod bratra Krále Šumavy.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klokani znovu v pasti

Fotbalový klub Bohemians Praha už zase bojuje o přežití. Před půl rokem prožívali jeho příznivci euforii. Zastupitelé hlavního města Prahy se usnesli, že zachrání ohrožený klub tím, že Ďolíček koupí. Skončily by tak problémy, do kterých Klokani padají více než deset let. Jenže záchrana se prozatím zadrhla na sporech mezi hlavním městem a Prahou 10 o pozemky vedle stadionu. Sporný je i znalecký posudek, který ocenil stadion na 121 milionů korun. Objevují se pochybnosti o tom, jak se k ceně došlo, další okolnosti zjišťoval reportér Michael Fiala.

Autor reportáže: Michael Fiala


Chodovský fotbal v ofsajdu

Jak to může dopadnout, když fotbalový klub nemá slavné jméno a tisíce fanoušků, ukazuje případ fotbalového hřiště na pražském Chodově. Dva regionální politici - bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský a zastupitel za ČSSD Petr Hrabal stáli u jeho prodeje tajemné firmě. Důvodem byl údajný dluh tělovýchovné jednoty, o kterém oba politici neumějí poskytnout žádné informace. Nový majitel obratem zvedl poplatky za pronájem hřiště a není jasné, zda tu fotbalisté včetně stovky dětí dohrají celou sezónu. Natáčel reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Poslední cesta

Reportér Mirek Petráček se systematicky věnuje odkrývání záhad kolem legendárního převaděče Josefa Hasila, známého jako Král Šumavy. Ten stále žije v americkém Chicagu, zatímco jeho bratr Bohumil zahynul při přestřelce s pohraničníky takřka přesně před 66 lety. Kolem jeho smrti je spousta nejasností, dosud se např. nenašlo místo, kde je pohřbený. Ale v naší reportáži se přesně dovíte, jak ona dramatická událost proběhla a jak to, že Josef Hasil pohraničníkům zase proklouzl.

Autor reportáže: Miroslav Petráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 115,00 kB; datum: 20. 9. 2016)

Stopáž41 minut
Rok výroby 2016
 P ST