Záhadná lobbistka z Mariánských lázní. Za co jí politici posílají miliony. Obce podvedené neziskovkou. Energie pod kontrolou se vymkla kontrole. Kurdové proti IS. Reportáž z místa bojů.

Obsah dílu

Přehrát vše

Tajemná lobbistka

Jana Mrencová, jméno, které až donedávna nikdo neznal, se postarala o největší skandál letošní okurkové sezóny. Ukázalo se, že třiašedesátileté paní z Mariánských Lázní posílají politici ochotně miliony, aby jim jako kouzelná babička vylepšila obraz u veřejnosti. Vedle jihomoravského hejtmana Michala Haška se jejím kouzlem nechal oslnit i šéf komunistů Vojtěch Filip, ale v minulosti ji využívali i další. Reportérka Stáňa Raupachová odkrývá nové kontrakty záhadné ženy s velkým vlivem.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Obce naletěly neziskovce

Loni jsme odvysílali reportáž o neziskovce s názvem Energie pod kontrolou, která pod zástěrkou obecně prospěšné činnosti schovávala výnosný byznys za stovky milionů z veřejných peněz. Obcím po celé České republice bez výběrového řízení prodávala nové pouliční lampy a také elektřinu a plyn. Dnes neziskovku vyšetřuje policie. Představitele společnosti nelze vyhledat, na naše dotazy nereagují. Obcím kvůli jejich nabídce začaly problémy, natáčel reportér Jan Moláček.

Autor reportáže: Jan Moláček


Válka na Eufratu

Před čtrnácti dny dobyly kurdské a arabské jednotky strategické město Manbidž, které dva roky kontroloval Islámský stát. Město na severu Sýrie leží poblíž řeky Eufrat a kdysi v něm žilo asi 100 lidí. S kurdskými bojovníky a bojovnicemi natáčely české novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Většinu času působily na dohled Islámského státu ve městě Kobání, které Kurdové získali zpět loni v únoru. Podívejte se na jejich reportáž.

Autoři reportáže: Markéta Kutilová, Lenka Klicperová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 124,00 kB; datum: 23. 8. 2016)

Stopáž43 minut
Rok výroby 2016
 P ST