Řízkárna v plamenech a další akce. Levicoví extremisté proti kapitalismu. Zmanipulovaná zakázka v Žamberku. Podá starosta žalobu na sebe? Krabička záchrany pro dětské diabetiky. Pro mnohé nedostupná.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ohněm proti kapitalismu

Síť revolučních buněk. Tak si říká anarchistická organizace, která v posledních dvou letech stojí za šestnácti žhářskými útoky v Česku. V rámci boje proti kapitalismu nejčastěji zapaluje policejní auta, ale zaměřila se také na provozovatele pražské restaurace Řízkárna, který odmítl přistoupit na podmínky levicových extrémistů. Důvod? Prý neplatí mzdu zaměstnancům, a tak vzali spravedlnost do vlastních rukou. Podle policie stojí i za plánovým útokem na vlak, který se právě projednává před pražským soudem. Kdo jsou a jak fungují, zjišťoval reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Kdo zaplatí škody?

Východočeské město Žamberk se v našich reportážích proslavilo kauzou předražené pěší zóny. Za více než dvacet milionů korun ji postavila firma Testa těsně napojená na tamního místostarostu Ryana Strnada. Ve skutečnosti ji ale stavěla jiná společnost a to o osm milionů levněji. Za zmanipulování zakázky již soud poslal do vězení právě bývalého místostarostu. Kdo ale uhradí škodu, která městu vznikla a proč se nedaří ji vymoci? Natáčela reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Krabička záchrany

Pro VZP by to znamenalo pár milionů korun ročně navíc, dětem postiženým zvláštním typem cukrovky by to znamenalo záchranu života. Potřebují totiž neustálou kontrolu hladiny cukru v krvi, kterou umí zajistit malá krabička pod kůží. Pro většinu rodičů těchto dětí je však cenově nedostupná, kvůli nepřetržité péči museli přestat pracovat. Natáčela reportérka Stáňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 27,00 kB; datum: 30. 8. 2016)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2016
 P ST