43 minut

22. srpna 2016

Obsah dílu

Tajemná lobbistka — Obce naletěly neziskovce — Válka na Eufratu

Části dílu

01:03
Tajemná lobbistka
  Jana Mrencová, jméno, které až donedávna nikdo neznal, se postarala o největší skandál letošní okurkové sezóny. Ukázalo se, že třiašedesátileté paní z Mariánských Lázní posílají politici ochotně miliony, aby jim jako kouzelná babička vylepšila obraz u veřejnosti. Vedle jihomoravského hejtmana Michala Haška se jejím kouzlem nechal oslnit i šéf komunistů Vojtěch Filip, ale v minulosti ji využívali i další. Reportérka Stáňa Raupachová odkrývá nové kontrakty záhadné ženy s velkým vlivem.
  18:02
  Obce naletěly neziskovce
   Loni jsme odvysílali reportáž o neziskovce s názvem Energie pod kontrolou, která pod zástěrkou obecně prospěšné činnosti schovávala výnosný byznys za stovky milionů z veřejných peněz. Obcím po celé České republice bez výběrového řízení prodávala nové pouliční lampy a také elektřinu a plyn. Dnes neziskovku vyšetřuje policie. Představitele společnosti nelze vyhledat, na naše dotazy nereagují. Obcím kvůli jejich nabídce začaly problémy, natáčel reportér Jan Moláček.
   29:01
   Válka na Eufratu
    Před čtrnácti dny dobyly kurdské a arabské jednotky strategické město Manbidž, které dva roky kontroloval Islámský stát. Město na severu Sýrie leží poblíž řeky Eufrat a kdysi v něm žilo asi 100 lidí. S kurdskými bojovníky a bojovnicemi natáčely české novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Většinu času působily na dohled Islámského státu ve městě Kobání, které Kurdové získali zpět loni v únoru. Podívejte se na jejich reportáž.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    29. srpna 2016

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám